Wykonywane zabiegi

Nie wiesz jaki zabieg będzie dla Ciebie idealny? Dowiedz się na czym poszczególne zabiegi polegają, ale pamiętaj, że zawsze służę Ci radą - wspólnie dobierzemy to, czego Twoje ciało najbardziej potrzebuje.

Kosmetologia

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

Polega na mechanicznym złuszczaniu warstwy rogowej naskórka za pomocą kryształów diamentu. Zabieg wygładza skórę, odświeża, rozświetla i oczyszcza. Poprawia koloryt i ma też działanie przeciwstarzeniowe. Zabieg polecany dla wszystkich rodzajów skóry i w każdym wieku.

 

OXYBRAZJA

Jeden z najbardziej innowacyjnych sposobów rewitalizacji skóry ze szczególnym zaleceniem dla cer wrażliwych, alergicznych i naczyniowych. Zabieg oxybrazji polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą jednoczesnej aplikacji tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Tlen ma za zadanie pobudzić odbudowę włókien kolagenowych, które poprawiają elastyczność skóry i naczyń włosowatych oraz poprzez dezynfekcję zahamować rozwój trądziku.

 

OCZYSZCZANIE WODOROWE

 Jest jednym z zabiegów prowadzącym do zmniejszenia ilości wolnych rodników. Wykonywany wodą z dużą zawartością cząstek wodoru. Rodniki są to cząstki mające w swoim składzie atomy tlenu niesparowane z elektronem. Są to tzw. reaktywne formy tlenu.

 

Głównym celem oczyszczania wodorowego jest dostarczenie skórze wody z cząsteczkami wodoru, który zlikwiduje wolne rodniki. Cząsteczki wodoru łącząc się z wolnym rodnikiem przekształcają się w wodę i tlen. Woda z cząsteczkami wodoru (alkaliczna) powstaje w generatorach wody wodorowej(jonizatorach) w procesie elektrolizy z użyciem prądu elektrycznego.

 

INFUZJA TLENOWA

 To efektywne i efektowne rozprowadzanie kosmetyku na skórze przy pomocy specjalnej dyszy ze zbiorniczkiem na kosmetyk.  Zabieg wykonuje się wykorzystując ciśnienie ok. 1 bar, gdyż wyższe spowodowałoby odbicie się cząsteczki kosmetyku od skóry, zamiast pozostawić go na jej powierzchni. Jest to zabieg bankietowy, bardzo przyjemny dla klienta. Jednocześnie dotlenia skórę.

 

MASAŻ TLENOWY

Dotlenienie skóry przy jednoczesnym w miarę delikatnym jej masowaniu. Stosuje się tu ciśnienie 1-4 bar. Wykonywany jest przy pomocy specjalnej dyszy w kształcie talerzyka z otworem w środku. Masaż tlenowy zastępuje masaż manualny, jednocześnie dotleniając skórę. Zalecamy go również przy bardzo wrażliwych skórach.

 

GENEO ODNOWA SKÓRY

 

PRZEŁOMOWA PIELĘGNACJA SKÓRY 3 W 1: Złuszczanie – Wchłanianie – Dotlenianie

 

Urządzenie Geneo to przełomowa technologia, która wykorzystując naturalne mechanizmy organizmu, zapewnia uzyskanie jednocześnie 3 efektów pielęgnacyjnych:

• złuszczanie zewnętrznej warstwy skóry

• wchłanianie podstawowych składników rewitalizujących skórę

• dotlenienie skóry od wewnątrz

 

Geneo wywołuje w organizmie reakcję zwaną „efektem Bohra”, w wyniku której tlen wysyłany jest do obszaru zabiegowego. Jednocześnie, Geneo złuszcza skórę, tworząc idealne środowisko do wchłaniania się niezbędnych składników odżywczych zarówno w trakcie, jak i po zabiegu.

 

TRIPOLLAR głowica RF podczas zabiegu pobudza odnowe skóry poprzez stymulowanie produkcji jej włókien kolagenowych i elastynowych.

 

ULTRASOUND fala ultradźwiękowa wpływa na poprawę krążenia krwi w skórze. Przyśpiesza transport i wchłanianie składników odżywczych.

 

W zależności od potrzeb zabieg występuje w 5 opcjach :

 

BALANCE

Wskazanie: skóra tłusta

Działanie: Oczyszcza pory, zapewnia równowagę dla skóry tłustej, poprawia strukturę    skóry, wygładza, nadaje skórze blask.

 

ILLUMINATE

Wskazanie: rozjaśnienie skóry

Działanie: Poprawa i wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych, wygładzenie struktury skóry, rewitalizacja dająca wyjątkowy efekt odmłodzenia i rozświetlenia

 

REVIVE

Wskazanie: oznaki starzenia

Działanie: Rewitalizacja matowej skóry, redukcja zmarszczek, udoskonalenie struktury    skóry, wygładzenie i odmłodzenie

 

NEO REVIVE ECO

Wskazanie: odmładzanie skóry

Działanie: redukcja zmarszczek, poprawa gęstości i odżywienie skóry

 

 NEO BRIGHT ECO

Wskazanie: rozjaśnienie i odżywienie skóry

Działanie: wyrównanie kolorytu, redukcja przebarwień, naturalne dotlenienie i nawilżenie skóry

 

MASAŻ KOBIDO           

                

Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „Starożytną drogę do Piękna” . To rytuał, podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej znanym jako ” anma” ( w dosłownym tłumaczeniu naciskanie i pocieranie). Importowany do Japonii około XIV wieku naszej ery. Kobido poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy w Japonii, jeśli nie na świecie. Można powiedzieć, że masaż ten  ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy, zmierza do pracy w różnych aspektach. Tak więc, kiedy ruch jest powolny klient ma się zrelaksować , a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego. Celem japońskiego masażu twarzy i wykonywanych technik jest dokładne i precyzyjne określenie kondycji skóry i pracy na punktach akupresury, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele.

 

Masaż Kobido ma za zadanie :

Zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne.

Zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się naszej skóry.

Odzyskać młodą twarz  poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni.

Stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry.

Oczyścić skórę usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry dzięki czemu dodamy jej naturalnego blasku.

Zniwelować nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy.

Stymulować produkcję składników skóry – kolagen i elastynę.

 

Efekty zdrowotne :

Walczy z stresem

Zapewnia pełny relaks i odprężenie

Zmniejsza efekty bruksizmu

Łagodzi bóle głowy

Unika sztywności twarzy

Zmniejsza problemy z układem pokarmowym

Poprawia wzrok

 

Masaż możemy włączyć do oferty zabiegów pielęgnacyjnych na twarz.

 

KWASY PEEL MISSION

Marka PEEL MISSION® to wiodący producent peelingów chemicznych o wysokiej skuteczności w terapiach odmładzających, redukujących blizny, przebarwienia, objawy trądziku pospolitego i różowatego. Wszystkie preparaty produkowane są zgodnie z najwyższymi normami jakości co potwierdzone jest certyfikatem ISO 22716 i GMP. Głębokość i moc terapii jest indywidualnie dobierana do potrzeb skóry, dzięki czemu zabiegi są bezpieczne i skuteczne.

 

BABOR PIELĘGNACJA TWARZY

POLLUTION PROTECT

PIELĘGNACJA CERY KAŻDEGO TYPU, SZCZEGÓLNIE ZMĘCZONEJ, NARAŻONEJ NA CODZIENNE ODDZIAŁYWANIE SZKODLIWYCH CZYNNIKÓW.

 

STRESS CONTROL

PIELĘGNACJA CERY WYMAGAJĄCEJ ODPRĘŻENIA, PODRAŻNIONEJ, NADWYRĘŻONEJ DZIAŁANIEM STRESU.

 

CALMING SENSITIVE

PIELĘGNACJA CERY WRAŻLIWEJ, ALERGICZNEJ ORAZ NACZYNIOWEJ.

 

MOISTURIZING

KOMPLEKSOWA PIELĘGNACJA SKÓRY SUCHEJ.

LASEROTERAPIA I ZABIEGI HI-TECH

DEPILACJA LASEROWA LIGHT SHEER DESIRE

Laser diodowy LightSheer DESIRE® to innowacyjny, najnowszy produkt z rodziny laserów LightSheer amerykańskiej firmy Lumenis, uznawany za najmocniejszy i najskuteczniejszy na świecie system do trwałego usuwania owłosienia.

Jest to laser medyczny posiadający dwie głowice zabiegowe: 9x9mm oraz 22x35mm. Pierwsza z głowic to LightSheer ET, o wymiarach 9×9 mm z systemem chłodzącym, która służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych. Druga głowica LightSheer HS łączy w sobie bardzo dużą powierzchnię zabiegową 22×35 mm i podciśnienie Vacum. Pozwala to na szybką, bezbolesną i trwałą depilację dużych powierzchni ciała, przy jednoczesnym wyeliminowaniu dyskomfortu pacjenta i radykalnym skróceniu czasu oddziaływania cieplnego wiązki laserowej. Laser posiada certyfikat bezpieczeństwa FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków),wydany przez Amerykańską Akademię Chirurgii Kosmetycznej oraz przez Amerykańskie Stowarzyszenie Dermatologów i Chirurgów Estetycznych.

Aby uzyskać pożądany efekt zaleca się wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej – od 5 do 8 zabiegów co 5-6 tygodni. Ilość zabiegów oraz ich efekt zależy od wielu czynników takich jak: gospodarka hormonalna, fototyp, ilość, kolor, grubość włosów oraz indywidualne predyspozycje. Nie jest możliwe usunięcie 100 % włosów. Niewielki odsetek włosów, które zostają po serii zabiegów depilacji laserowej to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, które są zdecydowanie mniej widoczne i znacznie wolniej rosną. W ciągu całego życia człowieka uśpione dotąd mieszki włosowe mogą się reaktywować produkując tym samym nowe włosy. Dlatego po zakończeniu serii zabiegów po kilku latach może być potrzebny zabieg przypominający.

Przygotowanie do zabiegu

• Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu epilacji, ale wskazane jest zostawienie kilku włosów w celu oceny ich koloru i grubości
• Włosów nie można wyrywać (pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym) przez okres 4 tygodni. Można natomiast je golić lub przycinać nożyczkami
• Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) jak również stosowanie kremów z witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu depilacji powierzchni wymaga 3 tygodni przerwy przed zabiegiem
• Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej
• Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem
•Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła i takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa min. w herbacie Figura1,2 )wymagają odstawienia na 3 tygodnie przed zabiegiem
• Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazania do zabiegu. Zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji.
• Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha i podrażniona. Co najmniej tydzień przed zabiegiem należy stosować preparaty i balsamy nawilżające aby skóra była w dobrej kondycji
• Skóra nie może być świeżo opalona, należy zrezygnować z opalania (słońce, solarium) minimum na 4 tygodnie przed zabiegiem, samoopalacz minimum na 2 tygodnie przed zabiegiem

 

LASER DO ZAMYKANIA NACZYNEK VARI LITE

 Jest najbardziej zaawansowanym i wszechstronnym laserem półprzewodnikowym na rynku.

System VariLiteTM firmy Iridex (USA) stanowi kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie laserowego leczenia zmian skórnych. Znajduje zastosowanie w terapii wielu schorzeń, m. in. przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian naczyń kończyn dolnych, łagodnych zmianach barwnikowych, zmianach skórnych.

Zastosowania kliniczne Laser o podwójnej długości fali VariLiteTM wytwarza wiązkę zieloną o długości fali 532 nm oraz wiązkę podczerwoną 940 nm, co pozwala zoptymalizować parametry zabiegowe w zależności od wskazań klinicznych.

Wiązka 532 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian barwnikowych, zmian skórnych, trądziku.

Wiązka 940 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu głębiej położonych oraz większych naczyń krwionośnych (0,3-1,5 mm średnicy), w tym zmian naczyniowych kończyn dolnych, oraz przy usuwaniu włosów z małych powierzchni ciała.

Laser ten umożliwia bezoperacyjne zamykanie naczynek. Zamknięte naczynko ulega resorpcji, czyli wchłonięciu i po pewnym czasie znika. Ta bezinwazyjna metoda daje bardzo dobre efekty kosmetyczne i lecznicze.

Wiązka lasera o określonej długości fali przechodzi przez skórę, nie uszkadzając jej. W sposób wybiórczyw zetknięciu z barwnikiem krwi – hemoglobiną, zamienia się w ciepło powodując obkurczenie itrwałe zamknięcie naczynia. Skoagulowane, czyli zamknięte naczynie jest już zniszczone na zawsze. Potrzeba jedynie czasu, żeby uległo resorpcji, czyli naturalnemu wchłonięciu przez organizm, co oznacza że rumień znika.

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub zasinienie skóry, uzależnione jest to od wielkości i głębokości zmian naczyniowych, które ustępuje po kilku dniach.

Zalecenia przed zabiegiem:

• skóra powinna być wolna od wszelkich substancji (umyta, bez kremu),
• 4 tyg. przed zabiegiem należy bezwzględnie unikać promieniowania UV (Słońce, solarium),
• nie stosować samoopalacza na 14 dni przed zabiegiem,
• nie stosować substancji rozrzedzających krew (antykoagulantów, alkoholu, aspiryny),
• należy pić dużo wody.

Zalecenia po zabiegu:

• przez 4 tyg. po zabiegu należy bezwzględnie unikać promieniowania UV (Słońce, solarium),
• na skórę poddaną zabiegowi należy stosować filtry UV, SPF 30 lub 50+, należy unikać ekstremalnych temperatur, takich jak sauna, wiatr czy mróz,
• przez 2 tygodnie po zabiegu zakazane jest stosowanie kosmetyków złuszczających,
• przez 2 tygodnie po zabiegu należy pić dużo wody, aby ułatwić regenerację naczyń.

Przeciwwskazania do zabiegu:

• ciąża,
• zmiany nowotworowe, guzy niewiadomego pochodzenia,
• opalenizna, stosowanie samoopalaczy,
• przyjmowanie w przeciągu miesiąca leków (antybiotyki, sterydy, pochodne witaminy A, witamina A, leki przeciwdepresyjne, leki uczulające na kontakt ze światłem, inne),
• przyjmowanie w przeciągu miesiąca preparatów zielarskich (herbaty ziołowe, napary, herbatki odchudzające, leki przeciwdepresyjne, maści z dziurawcem, inne)
• choroby dermatologiczne: bielactwo, łuszczyca, otwarte rany, stany zapalne skóry, zmiany alergiczne, fototoniczność (wrażliwość skóry na słońce),
• choroby ogólnoustrojowe: cukrzyca, nadciśnienie, rozrusznik serca, epilepsja,
• choroby wirusowe: opryszczka, HIV,
• skłonności do powstawania blizn, bliznowców,

LASER ALMA HARMONY                

Głowica iPixel to najnowsza i najszybsza głowica lasera Er:YAG fir¬my Alma Lasers. Została zaprojektowana do użytku z platformą Harmony , dla takich zabiegów jak resurfacing, likwidacja zmarszczek czy blizn. Zabieg iPixel to mało inwazyjna metoda resurfacingu – wygładzania naskórka, w której laser frakcyjny odparowuje kolumny komórek naskórka i górnych warstw skóry właściwej, pobudzając równocześnie produkcję nowego kolagenu. Wymiana populacji komórek naskórka i skóry na nowe młode zapewnia naturalny i trwały efekt. Laser ten doskonale złuszcza naskórek, redukuje przebarwienia i jest bezkonkurencyjny w obkurczaniu rozszerzonych porów.

Zastosowana wiązka światła o długości fali 2940nm w systemie frakcyjnym Harmony to połączenie wyjątkowej skuteczności, bezpieczeństwa oraz szybkiego gojenia skóry.

Wskazania:

• Redukcja zmarszczek
• Resurfacing skóry
• Redukcja blizn potrądzikowych i pochirurgicznych
• Redukcja rozstępów
• Fotoodmładzanie
• Redukcja rozszerzonych porów skóry

Przeciwwskazania do zabiegu:

• Występowanie schorzeń związanych z wrażliwością na światło
• Zaburzony stan zdrowia skóry w wyniku chorób lub innych przyczyn
• Skóra ze skłonnością do przebarwień
• Wszczepienie rozrusznika serca/pompy insulinowej/implantów
• Ciąża i karmienie piersią
• Choroby nowotworowe
• Cukrzyca
• Padaczka
• Stosowanie chemioterapii lub radioterapii w okresie 5 lat poprzedzających zabieg
• Leczenie hormonalne (indywidualna terapia hormonalna z wyłączeniem leków antykoncepcyjnych)
• Leczenie chorób tarczycy

• Terapia doustna retinoidami (Roaccutane)
• Terapia miejscowa kremami z witaminami A, C, kwasami owocowymi lub lekami złuszczającymi
• Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
• Przyjmowanie antybiotyków w okresie ok.2 tygodni poprzedzających zabieg
• Przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego (zawierających w składzie dziurawiec, nagietek)
• Przyjmowanie leków fotouczulających (m.in. metronidazol, biseptol, niektóre antydepresanty, leki neurologiczne)
• Świeża opalenizna lub stosowanie samoopalacza w okresie miesiąca poprzedzającego zabieg
• Dermatologiczne zmiany skórne: /bielactwo, łuszczyca, opryszczka, zmiany barwnikowe, marmurkowa skóra /reticularis/
• Fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
• Choroby autoimmunologiczne (RZS, toczeń rumieniowaty, sklerodermia)
• Aktywne infekcje skóry
• Ostre stany zapalne skóry
• Przerwanie ciągłości naskórka
• Otarcia naskórka
• Zmiany na tle alergicznym

Najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3–5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 6-8 tygodniowych, co zostało udowodnione w badaniach klinicznych. Rezultaty przeprowadzonych zabiegów są natychmiastowe i postępujące, optymalny efekt terapii jest natomiast widoczny zwykle po 1–3 miesiącach. Okres rekonwalescencji trwa do 7 dni.

Zalecenia pozabiegowe :

• Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny 14 dni po zabiegu
• Nie zaleca się opalania ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie po zabiegu
• Przy zabiegach na twarzy, przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 30
• W celu przyśpieszenia regenerację naskórka należy stosować zalecane dermokosmetyki

Platforma laserowa najnowszej generacji Alma Harmony wyposażona jest w dwie głowice zabiegowe : głowicę Dye VL 500-600 nm służącą do usuwania zmian naczyniowych, likwidacji rumienia oraz głowicę Nd:YAG 1064 nm służącą do zamykania naczyń głębokich, pojedynczych naczynek, oraz punktów rubinowych na twarzy i ciele.

Technologia Dye-VL – to pierwsze wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła. Dzięki emisji światła z przedziału od 500 do 600 nm, skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła, a tym samym zabieg staje się bezpieczniejszy, z mniejszym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Dye-VL to głowica o dużej mocy, której foto-terapeutyczne działanie ukierunkowane jest na nieinwazyjne leczenie zmian naczyniowych oraz rumienia.

TERMOLIFTING VENUS LEGACY

  To wielozadaniowy system stosujący multipolarną, opatentowaną falę radiową, impulsowe pole magnetyczne w ramach technologii (MP)2 oraz technologię VariPulse™, które to gwarantują zadowolenie klienta z zabiegu oraz wygodę stosowania urządzenia.

Technologia VENUS 4D – Nowy standard zabiegowy

Urządzenie Venus Legacy™ to pierwsze i jedyne urządzenie posiadające certyfikat FDA i stosujące technologię 4D® stanowiącą kombinację multipolarnej fali radiowej (RF) z impulsowym polem magnetycznym (PEMF), technologią VariPulse™ (VP) oraz technologią podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym (Real Time Thermal Feedback). Zastosowanie wspomnianych technologii pozwala na wykonanie przy użyciu Venus Legacy™ bezpiecznych, bezbolesnych zabiegów charakteryzujących się doskonałymi rezultatami.

Venus Legacy™oferuje 100% bezpieczne i bezbolesne zabiegi dla wszystkich typów skóry i zapewnia następujące efekty dla twarzy, szyi i ciała, które objawiają się od razu po zabiegu i utrzymują się przez długi czas:

• Nieinwazyjne konturowanie ciała
• Redukcja cellulitu
• Redukcja zmarszczek
• Redukcja obwodu

Zalecana seria zabiegów, zależna jest od stanu wyjściowego skóry i tkanki podskórnej oraz waha się między 4-6 zabiegami wykonywanymi w odstępach 7-10 dniowych. Zabiegi trwają około 30-40 minut w zależności od obszaru ciała.

Przeciwwskazania do zabiegu:

• ciąża oraz karmienie piersią,
• choroby nowotworowe
• metalowe implanty w miejscu zabiegu
• wszczepiony stymulator serca,
• zakrzepowe zapalenie żył, zakrzepica
• choroby autoimmunologiczne skóry,
• miejscowe infekcje skórne,
• choroby nerek i wątroby,
• zaburzenia naczyniowo- nerwowe

KRIOLIPOLIZA LIPOCRYO

Zabieg kriolipolizy polega na miejscowym schłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Zastosowanie niskiej temperatury powoduje, że tkanka tłuszczowa nie ma możliwości regeneracji. Dochodzi do selektywnego ubytku komórek tłuszczowych oraz do utraty podskórnego tłuszczu bez uszkodzenia pokrywającej je skóry. Wpływa to na długotrwały efekt , a zarazem skuteczność zabiegu.

Na skutek wychłodzenia tkanki tłuszczowej lipidy zostają uwolnione z komórki tłuszczowej i transportowane przed układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby, a następnie są wydalone z organizmu. Wychłodzone komórki nie mają możliwości regeneracji, a co za tym idzie- wszystkie zostają wydalone z organizmu. Kriolipoliza jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, który prowadzi do redukcji od 25 do 40% grubości warstwy tłuszczu.

Wskazaniem do zabiegu jest lokalnie zgromadzona tkanka tłuszczowa w okolicy talii, brzucha, boczków, zewnętrznych i wewnętrznych części ud, pośladków czy ramion. Metodę kriolipolizy polecamy osobom, które mimo podejmowania aktywności fizycznej i stosowania zdrowej i zbilansowanej diety mają oporną, miejscowo zgromadzoną tkankę tłuszczową.

Zabieg kriolipolizy rozpoczyna się od nałożenia na miejsce poddawane zabiegowi żelu USG. Następnie kosmetolog przykłada głowicę , która poprzez wbudowany system podciśnienia zasysa fałd skóry do środka głowicy. Tak przyłożona głowica pozostaje na skórze przez 45 minut, powodując wychłodzenie tkanki tłuszczowej do około 3 stopni Celsjusza. Niska temperatura powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych i ich obumieranie. Po upływie ustalonego czasu głowica zostaje odpięta, a skóra oczyszczona z żelu. Obszar poddany zabiegowi może ulec zaczerwienieniu, spuchnięciu, mogą pojawić się niewielkie wynaczynienia lub małe siniaki.

Przeciwwskazania do zabiegu :

• ciąża i karmienie piersią

• choroba raynauda

• pokrzywka

• stany zapalne i rany

MEDYCYNA ESTETYCZNA

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu płytko pod skórę odpowiednich substancji leczniczych. Podczas zabiegu wykorzystujemy wysoko wyspecjalizowane koktajle, zawierające w swoim składzie substancje aktywne. Składy oraz stężenia różnią się w zależności od rejonu zastosowania i problemu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących stymuluje metabolizm komórek, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, poprawia stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii uzyskujemy znaczną poprawę napięcia, jędrności i nawilżenia skóry. Znikają drobne zmarszczki, a głębsze ulegają spłyceniu. Skóra jest dobrze odżywiona i wypoczęta.

 

Wskazania do zabiegu :

• odmładzanie, regeneracja i poprawa wyglądu skóry
• redukcja zmarszczek, zwiotczenia, odwodnienia skóry
• profilaktyka przeciwzmarszczkowa
• redukcja cieni, zasinień pod oczami
• odmłodzenie owalu twarzy
• ujędrnienie, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry
• leczenie i profilaktyka wypadania włosów

 

PEELING MEDYCZNY PCA SKIN

 ULTRA PEEL

Specjalna formuła peelingu przeznaczona w terapii skóry dojrzałej i odwodnionej. Ultra Peel I jest również stosowany dla różnych typów skóry o różnym stopniu wrażliwości. Pomocny także w niwelowaniu zaburzeń barwnikowych, linii i głębszych zmarszczek, objawów fotostarzenia skóry i zmian trądzikowych. W zależności od ilości nałożonych warstw peelingu obserwuje się umiarkowane złuszczanie skóry. Po zastosowaniu peelingu obserwuje się znaczną poprawę gęstości i napięcia skóry, wzrost stopnia nawilżenia oraz wyrównanie kolorytu skóry.

 

Składniki aktywne :

• TCA 10% – powszechnie stosowany w celu redukcji zmarszczek i linii mimicznych oraz blizn potrądzikowych.
• kwas mlekowy 20% – powoduje rozluźnienie połączeń pomiędzy komórkami warstwy rogowej a cementem międzykomórkowym, co prowadzi do powierzchownego złuszczania komórek, dodatkowo działa nawilżająco. Dodatkowo hamuje proces melanogenezy poprzez blokowanie aktywności tyrozynazy.
• kwas azelainowy – efektywny kwas będący inhibitorem tyrozynazy, regulującym proces melanogenezy. Skutecznie zmniejsza wypryski i stany zapalne ze względu na hamowanie mediatorów zapalnych w skórze. Posiada właściwości złuszczające, antybakteryjne i antyoksydacyjne. Normalizuje proces keratynizacji naskórka.
• kwas kojowy – czynnik antybakteryjny oraz inhibitor tyrozynazy.

 

 SENSI PEEL

Delikatna formuła peelingu zaprojektowana w celu terapii skór szczególnie wrażliwych. Zabieg Sensi Peel ma na celu wzmocnienie oraz rozjaśnienie skóry zniszczonej działaniem promieni UVA/UVB oraz skóry z przebarwieniami. Działa również przeciwzapalnie, przeciwtrądzikowo, zapobiega migracji bakterii ale również stanowi doskonałą terapię skóry z trądzikiem różowatym i rumieniem utrwalonym.

 

Składniki aktywne :

• TCA 6% – stosowany w celu redukcji zmarszczek i linii mimicznych oraz blizn potrądzikowych.
• kwas mlekowy 12% – powoduje rozluźnienie połączeń pomiędzy komórkami warstwy rogowej a cementem międzykomórkowym, co prowadzi do powierzchownego złuszczania komórek, dodatkowo działa nawilżająco i hamuje proces melanogenezy.
• kwas azelainowy – efektywny kwas będący inhibitorem tyrozynazy, regulującym proces melanogenezy. Skutecznie zmniejsza wypryski i stany zapalne ze względu na hamowanie mediatorów zapalnych w skórze. Działa złuszczająco, antybakteryjne i antyoksydacyjnie.
• arbutyna – przyczynia się do rozjaśniania przebarwień poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy melanosomów oraz zapobiega ich formowaniu się. Również powoduje wyrównanie kolorytu skóry. Stanowi ważny składnik antyoksydacyjny oraz kondycjonujący skórę.
• kwas kojowy – czynnik antybakteryjny oraz inhibitor tyrozynazy.

PODOLOGIA

KONSULTACJA PODOLOGICZNA

– przeprowadzenie wywiadu,

– badanie wzrokowe,

– badanie palpacyjne,

– omówienie stanu skóry i płytki paznokciowej na stopach,

– dobranie indywidualnej terapii,

– dobranie indywidualnej profilaktyki,

– udzielenie odpowiedzi na Państwa pytania.

 

PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY

– dokładny wywiad podologiczny,

– oczyszczeniu zrogowaciałego naskórka,

– oczyszczanie wałów paznokciowych,

– opracowanie płytki paznokciowej,

– dobranie i zaaplikowanie odpowiedniego preparatu, opatrunku.

 

ROZSZERZONY ZABIEG PODOLOGICZNY

– dokładny wywiad podologiczny

– usuniecie zmian hiperkeratotycznych

– usuniecie rozpadlin i wałów okołopaznokciowych

– opracowanie paznokci

– zastosowanie odciążeń i opatrunków specjalistycznych

 

USUWANIE ODCISKÓW

Odcisk jest to zmiana hiperkeratotyczna (zbyt intensywne rogowacenie) pojawiająca się na skórze stóp. Spowodowana jest ona długotrwałym, miejscowym uciskiem, który powoduje nieprawidłowe złuszczanie oraz wgniatanie zrogowaciałego naskórka w głąb skóry- niekiedy tworzenie rdzenia. Odcisk charakteryzuje się odgraniczeniem od zdrowego naskórka, bolesnością podczas chodzenia oraz w odciążeniu. Odciski najczęściej występują na śródstopiu, bocznych oraz zewnętrznych stronach palców.

 

USUWANIE MODZELI

Modzel jest to zgrubiała, twarda zmiana hiperkeratotyczna złożona z nawarstwiających się komórek warstwy rogowej. Przyjmuje zabarwienie lekko brunatne, żółte o owalnym kształcie. Spowodowana jest długotrwałym naciskiem i wgniataniem zrogowaciałego naskórka w powierzchowne warstwy skóry. Zmiana ta nie jest odgraniczona od zdrowego naskórka. Modzele mogą dawać uczucie pieczenia w miejscu występowania, zarówno podczas chodzenia jak i w odciążeniu. Przy długotrwałym występowaniu zmiana ta może powodować powstawanie odcisków w miejscu modzela, które dają dolegliwości bólowe.

 

Usuwanie modzeli oraz innych hiperkeratoz polega na zdezynfekowaniu zmiany, zaaplikowaniu preparatu zmiękczającego oraz usunięcie za pomocą wysterylizowanych (jałowych), jednorazowych narzędzi zrogowaciałego naskórka. Następnie zaaplikowanie preparatów usprawniających regenerację naskórka oraz dostosowaniu odpowiedniego odciążenia. Opatrunki oraz materiały odciążające są dostosowywane indywidualnie do rodzaju skóry, typu i rodzaju zmiany oraz warunków pracy.

 

OPRACOWANIE PĘKAJĄCYCH PIĘT

Pękające pięty charakteryzują się zbyt dużą warstwą rogową, która pod wpływem czynników wewnętrznych lub zewnętrznych pęka co prowadzi do powstawania niekiedy bolesnych szczelin, rozpadlin.

 

Pękające pięty mogą występować na całej powierzchni pięty oraz zewnętrznych krawędziach pięt.

 

Do pojawienia się pękających pięt predysponują m.in. nieprawidłowe ustawienie stóp, źle wyprofilowane, zbyt ciasne obuwie, obuwie typu klapki, sandały nietrzymające pięty, zbyt duża masa ciała, nieprawidłowa pielęgnacja domowa, nieprawidłowe zabiegi kosmetyczne, zaburzona keratynizacja naskórka(rogowiec), choroby dermatologiczne, nadmierna suchość stóp, nadmierna potliwość oraz wiele innych.

 

Terapia pękających pięt polega na zdezynfekowaniu powierzchni zabiegowej, opracowaniu zrogowaciałego naskórka oraz każdej szczeliny/pęknięcia za pomocą specjalistycznych wysterylizowanych (jałowych), jednorazowych narzędzi. Następnie zaaplikowanie preparatów usprawniających regenerację naskórka i dostosowanie odpowiedniego odciążenia.

 

MANICURE JAPOŃSKI

Japoński manicure to zabieg polegający na wcieraniu energicznymi ruchami pasty z witaminami i minerałami w naturalną płytkę paznokciową oraz naniesieniu na nią warstwy pudru. W efekcie uzyskuje się zdrowe i naturalnie wyglądające paznokcie.

 

Istota manicure japońskiego polega na umiejętnym wcieraniu najpierw pasty, a potem pudru – w jednym kierunku i za pomocą polerek ze skóry jelonka. Pasty zawierają substancje, które odżywiają i wzmacniają paznokcie, a także nadają im wyjątkowy blask różowej perły – krzemionkę z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratynę, witaminy A i E.

 

Płytkę paznokcia należy wcześniej przygotować – nadać odpowiednią długość, wyciąć skórki oraz zmatowić płytkę.